Děloha: sexuální centrum ženy

…..Pro mnoho žen je představa, že děloha ovlivňuje ženskou sexualitu, velice překvapivá. Podle mých zkušeností je děloha hlavní sexuální centrum ženy a velice silný zdroj energie. Potenciál dělohy daleko přesahuje rození dětí, ale většina žen si nevypěstovala povědomí své dělohy. V taoistické tradici je děloha nazývána nebeským palácem  a pro ženu to může být brána do nebe nebo brána do pekla. U většiny žen ovšem ty nejženštější orgány doslova živoří.

 

Děloha absorbuje nejen osobní zkušenosti, nýbrž i množství informací z kolektivního vědomí. A její receptivnost je neomezená, především při nízkém energetickém stavu. Tak je ignorace a nevědomost předávána v nezměněné podobě z jedné generace na druhou. Díky děloze mají ženy schopnost vyživovat každou novou bytost světlem a láskou, ale dokud bude potlačená a stresovaná, neexistuje velká naděje na lepší svět.

 

Děloha je hlavním místem v těle ženy, kde se po celý život ukládají  negativní emoce a otravují odtud celý organismus. Choroby dělohy jako menstruační poruchy, výtok z pochvy, myomy nebo rakovina jsou projevy této vnitřní otravy. Z lékařského hlediska jsou tyto  nemoci považovány za normální. Na druhé straně nešťastné, negativní a pesimistické pocity jsou projevem toho, nakolik jsou ženy izolovány od svého ženského potenciálu.

 

Smyslnost je pro dělohu přirozeným stavem. Děloha může být plná tepla a bezpečí. Ale pokud není v pozitivní náladě, pokud nevibruje životem, může ženu naopak ohrožovat. Žena se od ní izoluje a podvědomě dělá všechno možné, aby se vyhnula kontaktu s ní. V tomto nízkém energetickém stavu začne děloha absorbovat jako houba negativitu z okolí.. Nakonec je naplněna všemožnými nedefinovanými nepříjemnými pocity a emocemi. Aby se ženy těmto pocitům vyhnuly, zcela se od dělohy izolují a žijí mělkým, povrchním životem. Buď zasvětí svůj život a sexualitu jangovému principu, nebo začnou předstírat orgasmus, anebo se začnou naprosto vyhýbat pohlavnímu styku.

 

Nejběžnější snahou o naplnění prázdné dělohy tak, aby ožila, je oblíbená metoda – otěhotnění. Jedním z hlavních podvědomých důvodů k otěhotnění a porodu je právě nešťastná děloha. Těhotenství a mateřství je pro mnoho žen jediná možnost, jak vnést do svého života a sexuality naplnění a význam. Život matky je bezpochyby velmi aktivní a plný, ale být plná a potřebná není totéž jako najít naplnění.…..

 

….. z knihy „Tao a síla ženské sexuality“ (Maitreyi D. Piontek)