Jak otevřít ženské srdce… aneb tantrická masáž prsou:

Oblast prsou a hrudníku je spojena se srdeční čakrou, energetickým centrem, které souvisí s našimi city, vřelostí a bezpodmínečnou láskou. U žen je srdeční čakra přirozeně aktivní, ženská síla je právě v citlivosti a lásce, péči, soucítění, empatii a jemnosti. Aktivní srdeční čakra a s ní související kvality jsou u žen v souladu s přirozenou ženskou rolí a mateřstvím. Žena by měla být v srdci a srdeční čakře nejsilnějsí, je to její přirozený dar světu projevující se schopností projevovat nepodmíněnou lásku a pochopení ať už komukoli a čemukoli (nejen svým dětem), včetně sebe samé.

Přesto je velká spousta žen nějakým více či méně znatelným způsobem uzavřena opravdovému prožívání, přijímání a dávání lásky bez očekávání, mnoho žen se snaží prosazovat spíše mužským způsobem, potlačují pocity. Zranitelnost a citlivost považují za slabost, ve vztazích tak vzniká atmosféra skoro jako na bojišti, častá bývá manipulace a soutěživost s muži.

Je to způsobeno mmj. bloky a vytěsněnými emocionálními traumaty a zraněními, které ženy během života prožily a nezpracovaly, láskyplná energie srdce se postupně uzavírá (kolem srdce se vytváří energeticky něco jako brnění) a ženy prožívájí mnohdy strach namísto lásky. Nedokáží dávat ze svého srdce a stěžují si, že muži bývají chladní. Mnoho zranění v této oblasti vzniká již v době velmi raného dětství v závislosti na rodičích a lásce, kterou nám dali či nedali, ale také ve vnímání vztahu rodičů. Další zranění vznikají často během puberty, kdy dívkám začínají růst prsa a samy si nějakým způsobem vytvářejí vztah k nim a ke svému ženství. Někdy stačí něčí necitlivá poznámka a energie prsou, energie ženy se začne potlačovat. Masáž prsou je velice léčivá, postupně dochází k uvolňování citových blokád, léčení probíhá na mnoha úrovních, mimo jiné se uzdravují i emocionální traumata spojená s kojením nebo naopak nekojením.

Při masáži prsou je důležitý velmi citlivý přístup, maximální pomalost a jemnost, věnování se masáží se 100% pozorností a láskou. Žena je během této masáže velmi vnímavá a naladěná na člověka, který se jí dotýká, jakoukoli necitlivost či nepozornost bude v tuto chvíli vnímat velmi intenzivně. Naopak cit, který masírující do masáže vloží, jí může nesmírně pomoci.

Udělejte si čas minimálně 30-40 minut, ale raději i déle. Zajistěte, ať vám během masáže není zima, pusťte si krásnou relaxační hudbu, zapalte svíčku, vonnou tyčinku… Ženy, položte se na záda tak, jak vám to bude pohodlné. Ten, kdo bude masáž provádět, ať muž či jiná žena, může po celou dobu masáže sedět za hlavou masírované nebo může mít masírovaná přimo hlavu v jeho/jejím klíně. K masáži použijte nahřátý masážní olej s příjemnou vůní – ideální na srdeční čakru je růže nebo jasmín, ale stejně dobře poslouží a jakákoli jiná oblíbená vůně.

Nejprve ženě uvolněte hlavu jemnou masáží vlasové části hlavy (některým ženám je příjemný i větší tlak na uvolnění stresu), následně i krouživými pomalými doteky na obličeji, nikam nespěchejte, promasírujte jí i ramena, trapézy, šíji, ruce, které může žena postupně rozpažit. Klidně i hlouběji, ale vláčně, pomalu,  jako byste se chtěli prsty a dlaněmi propojit s jejím tělem. Jemným dotekem se pomalu dostaňte až k podpažním jamkám, velmi pomalu je krouživými pohybu promasírujte. Důležité je v těchto místech příliš netlačit.

Potom si naneste trochu připraveného masážního oleje do dlaně a rozetřete jej na hrudní kost – tedy mezi prsy ženy. Položte svoji dlaň na hrudní kost a chvíli jen dýchejte spolu s ní.

Moje doporučení k této masáži je úplně změnit pro tuhle chvíli vnímání ženských prsou – platí především, pokud masáž provádí muž – v žádném případě se nesnažte ( byť jen nepatrným záměrem) ženu vzrušit. Tohle není smyslem léčivé masáže. Pokud žena v doteku cítí takovýto záměr muže, často na něj její tělo reaguje buď právě vzrušením, ale je to pouze reakce na skrytý záměr doteku, tj. rychlé vydráždění, které ale nemůže jít hluboko, ženy tak bohužel často svoji skutečnou hloubku a ženskou podstatu míjejí. Anebo žena zareaguje na mužův záměr stažením se a tím se masáž stává zbytečnou. Nejlepší je přistoupit k této masáži ženských prsou jako k masáži malinkého dítěte. Dejte tam takřka mateřskou lásku a něhu. Zapomeňte na sexualitu. Dovolte ženě setkat se se svými hlubokými pocity.

Několik minut se věnujte jemné krouživé masáži hrudní kosti a části hrudníku až k oběma ramenům, podél klíčních kostí a zase zpátky dolů na konec hrudní kosti. Dotýkejte se pokud možno co největší plochou dlaní, vždy po chvíli položte jednu dlaň mezi prsa  na hrudní kost a několik vteřin setrvejte, než přejdete k dalším dotekům.

Postupně můžete začít roztírat olej po největším obvodu kolem prsů, platí pravidlo, že čím pomaleji budete masírovat, tím hlubší prožitek bude žena mít. I když máte pocit, že jste pomalí, věřte, že vždycky to jde ještě pomaleji :).

Pak jemnými krouživými pohyby masírujte celá prsa v obou směrech kromě bradavek, dejte si na čas. Nezapomeňte občas přiložit dlaň do středu mezi prsa a jen dýchat se ženou. Malými kroužky promasírujte tkáň celých prsou jedno po druhém, zde můžete jít trochu hlouběji, ale nemělo by to ženu bolet, nebojte se zeptat, jak je jí to příjemné. A znovu se vraťte k hrudní kosti, k prsním svalům, které vedou až k ramenům, můžete taky pomaloučku přejet dlaněmi až k bříšku nebo se občas dotknout hlavy, pohladit čelo, obličej, ruce.

Začněte krouživými pomalými pohyby celých dlaní bez tlaku masírovat celá prsa, přejíždějte i přes bradavky, ale nijak je cíleně nestimulujte. Neměňte často směr kroužení, jakmile budete chtít masírovat opačným směrem, polože nejprve na chvíli dlaň mezi prsa ženy, stále se ni laďte, dýchejte s ní, v této fázi ji můžete podpořit v hlubokém, ale pomalém dýchání ústy. Pokud žena začne být vzrušená, nezrychlujte, neměňte pohyb, nijak v ní vzrušení nepodporujte, ale ani nepotlačujte. Zůstaňte pouze přítomni tomu, co se děje. Někdy bývá nečekané, rychlé vzrušení jakýsi trik mysli, jak nepustit ženu hlouběji do ženské energie a zůstat jen na povrchu v tom, co je známé. Ale někdy vzrušení pomaloučku vzniká jakoby z hloubky, z podstaty, právě proto stále zůstávejte v pomalosti i v pomalém dechu. Prsa jsou spojena s dělohou, pokud dáte ženě při masáži dostatek času a nulový tlak na výsledek, dovolíte jí spojit se s vlastní ženskou podstatou.

Postupně začnete vnímat nárůst energie v jejím těle, nechtějte ho ale za každou cenu, pokud nepřijde, nevadí, může přijít někdy úplně jindy. Možná je tam mnoho zranění, která chtějí nejdříve uzdravit, ale jednou to přijde.

Cítíte-li chvění, vzrušení v těle masírované ženy, položte zlehka celé dlaně na její prsa tak, abyste měli bradavky zhruba uprostřed své dlaně, a zastavte se v této poloze. Dýchejte ve stejném rytmu s ní, je dobré, aby si žena představovala, že vydechuje prsy do vašich dlaní. A zase pomalu kroužete celými dlaněmi přes prsa včetně bradavek, bez přerušení sjeďte až na břicho, a nahoru na ramena, ruce, rozetřete jí energii, kam dosáhnete… A vraťte se dlaněmi na bradavky. Dýchejte, pokud je energie hodně, můžete dlaně nadzvednout několik centimetrů nad prsa a vědomě oba dýchat do těchto dlaní. Postup s rozdmýcháváním energie a následným něžným položením dlaní na prsa můžete několikrát zopakovat, dokud je vám to oběma příjemné, poté jí pomalu energie rozhlaďte do rukou, těla, hlavy, přitiskněte se k ní a nějakou chvíli jen tak ležte a relaxujte.

Není výjimkou, že během této masáže dojde k nějakému emocionálnímu uvolnění v podobě slz, pláče, někdy i vzeku, apod. Nijak nereagujte, neutěšujte ji, na nic se neptejte, nechte ji to prožít, jen buďte opravdu přítomni tady a teď s ní, zastavte pohyb dlaní, dokud emoce nepřejdou, ale nikdy nepřerušujte dotek na těle.

Uvolnění emocí je velice léčivé, masírovaná by měla cítit naprosté přijetí svých emocí, projevů, svého těla, proto ji nijak nehodnoťte, do ničeho netlačte ani sami ve své hlavě, masáž nikam nesměřujte, buďte láskyplní pozorovatelé všeho, co se zrovna děje. Žena se často po citlivě provedené masáži a vnímavému přístupu k jejím emocím úplně rozzáří, rozkvete, zkrásní.

Masáž prsou zesiluje důvěru a hloubku mezi partnery, pakliže masíruje ženu muž. Ohromně léčivá je ale i masáž ženských prsou od ženy, takže – ženy, pokud máte kamarádku, která není proti, zkuste si masáž darovat jedna druhé. V tomto případě probíhá hluboké léčení nejen ženy, která je masírována, ale i ženy, která zrovna masíruje. Dochází k jakémusi propojení, k přijetí sebe samé skrze druhou ženu. Ženská prsa jsou zdrojem obrovské energie, často si to ženy uvědomí až právě díky možnosti vnímat a naladit se na jinou ženu a její prsa.

A na závěr ještě jeden postřeh – možná to zní zvláštně, ale masáž prsou může velmi prospět i mužům. Proto milé ženy – pokud váš muž není vyloženě proti, aplikujte postup masáže i na něj. Postupujte stejně tak jemně a pomalu, s láskou a citem – i u mužů je oblast srdeční čakry spojená s city, láskou, zranitelností a právě s mnohými bloky projevujícími se mimo jiné i tím, jak se muži za každou cenu často snaží působit tvrdě a silácky. Strach projevit svoji citlivost je u mužů způsobena také mnohými zraněními, často opět z dětství. Vyléčená a harmonická srdeční čakra u mužů dovoluje spojit mužskou sílu, rozhodnost a energii s citem, což vytváří ohromně přitažlivé mužské charisma vyzařující skutečnou kompletní sílu, nejen zamaskované obavy a strach, jak to mnohdy u mužů bývá.

Muži mohou při masáži zažít úplně nové pocity, pokud si dovolí se naprosto odevzdat do ženiných rukou a vnímat.

Přeji krásné masírování a radost z doteků.

 

Jana Schoberová