Konzultace

 

Při konzultacích vám mohu pomoci zorientovat se v emocích a jejich souvislostech s konkrétními myšlenkami, které je spouští, poskytnout zpětnou vazbu s ohledem na téma, které řešíte, případně – jak to okolnosti umožní – i částečnou (případně i poměrně intenzivní) terapeutickou práci s emocemi, s podvědomými vzorci, s obrannými mechanismy. Najít ten správný klíč k pochopení toho, kde zrovna jste a proč vám tam není dobře, případně proč tam i přesto zůstáváte nebo proč se určité situace stále opakují.

 

• Předám vám návody, jak můžete pracovat sami se sebou, pokud to budou některé z možností řešení. 

• Využiji všech svých darů, znalostí a zkušeností tak, aby vám to bylo co nejvíce ku prospěchu.

• Položím vám takové otázky, abyste měli možnost si odpovědi ke svým tématům nalézt sami v sobě.

• Poskytnu vám pravdivé „zrcadlo“ v mnoha směrech, pokud budete mít chuť se uvidět.

• Podpořím vás, abyste dokázali z hloubky přijmout okolnosti, se kterými jste v odporu a ztrácíte tak energii.

 

Kdo jsem?

Dle typologie osobnosti Humane design jsem Projektor, což je typ člověka, který skrz svoji senzitivitu dokáže vnímat druhého člověka, jako by se jím stal. Je pro mě snadné dostat se ke klíčovému tématu klienta mnohem dříve, než on sám, protože nejsem zatížená jeho obrannými mechanismy. Přesto pečlivě naciťuji a hledám cesty, jak nenásilně pomoci dosednout do hlubokých příčin a jejich pochopení (přijetí) i klientovi. 

Při konzultaci (terapii, setkání) si můžete být jisti, že vás opravdu vidím, slyším, vnímám, cítím na mnoha úrovních. A přijímám.

Více o mně zde

 

Konzultace provádím buď osobním setkáním – v mém studiu, kde je dostatek soukromí i na jakkoli emoční průběh, což se může stát; nebo v kavárně, pokud chcete udržet „jen“ informační průběh povídání a je vám to příjemné. Při hezkém počasí je možné sejít se i venku (v parku, v přírodě) ve formě posezení, procházky…. Vše dle domluvy.

Stejně tak provádím konzultace i přes skype, pokud jste z daleka nebo vám to z jakéhokoli důvodu vyhovuje. Určitý vhled a rozbor vaší situace je bez problému možný i takto na dálku.

Kratší konzultační sezení je možné spojit i s následnou masáží. Nebo obráceně – někdy masáž a tantrická práce s tělem může otevřít téma pro konzultaci.

 

Témata, kterým se nejčastěji při konzultacích věnuji, vyplývají již z mé masérsko-terapeutické praxe, je to určitě tělo a naše propojenost s ním v různých souvislostech (zdraví, sexualita, emoce, energie), partnerská intimita, její rozvoj a naše limity, které to mohou brzdit, a jak s nimi pracovat. S tím související přijetí a sebepřijetí.

Komplexní práce na sobě samém – z hlediska fyzického, mentálního i duchovního, rovnováha v životě, schopnost být sám (sebou i se sebou), otevírání se druhým lidem, vnitřní vzorce a jejich (nevědomé) opakování, uvědomění a cítění hranic (vlastních i druhých lidí) a jejich (ne)překračování, komunikace a pravdivost (k sobě i druhým) vždy v souvislostech s životními situacemi klientů. 

 

Určitě nejsem odborník na všechno, jen (kromě vlastních zkušeností) uplatňuji postupy, které lze použít prakticky v jakémkoli tématu, problému, trápení, aby se člověk dostal k sobě a ke svým odpovědím, zdrojům, nebo i třeba k mantinelům, které zatím překročit nechce, ale už jen uvidět je umožní pochopit, proč se nachází tam, kde se nachází. A přijmout své rozhodnutí, postavit se za něj, usmířit konflikt uvnitř a otevřít se tomu přesahu, že se začne usmiřovat i bezprostřední vnější svět.

Mám zkušenost s tím, že lidé přicházejí s nesmírně různorodými tématy, jednoduše to tak cítí a tak mě osloví. Stejně tak průběh konzultací je různý. Každý si přichází pro něco úplně jiného…

A to mě moc baví.

 

Cena konzultace je ….   1000,-Kč/60min.

Nejčastější délka konzultace je 90-120min, někdy se otevře nečekané téma, tak je dobré mít raději časovou rezervu.

 

Řešení našich trápení nebývá složité, jakmile uvidíme, že si svá trápení stále dokola vybíráme sami…

 

Jana Schoberová

 

Pro objednání na konzultaci mě, prosím, kontaktujte zde, domluvíme se.

 

 

Napsali jste mi:

 

…Ahoj Jano, děkuji ti ještě jednou za setkání. Bylo to velice překvapující, čekal jsem klasické rozebírání mého problémů a namísto toho jsi mě navedla na možnost uvidět ty nejpodstatnější věci, ze kterých jsem za poslední roky úplně ztratil fokus, a které jsou vlastně tím řešením. Říkám si jen, jak je to možné, že jsem to neviděl, přitom je to celé moje a ty jsi to věděla okamžitě, kudy mě mírně popostrčit, abych uviděl i mimo svoje běžné klapky přes oči. 

Pokračuju v tomto módu, baví mě to a vše jde líp. 
Jsi skvělá a děkuji.
Pepa

 

 

…Ahoj Jani, 

Tvá terapie ve mně zanechala pocit úžasu z toho, co všechno jsem v sobě měl za skryté pocity a jak bravurně jsi mě tím provedla. Můj pocit mentálního i pocitového uvolnění a klidu stále trvá, jsem nadšený a těším se na vše, co přijde. 

Co bych ještě vypíchnul? Krom skvělé terapie na mě neskutečně působil Tvůj přístup. Jak jsi mě přivítala, jako bys mě znala, přestože jsme se viděli poprve v životě. Jak ses ke mně chovala po celou dobu s takovou otevřeností, s jakou já bych k cizímu člověku přistoupit nedokázal, ani by mě to nenapadlo. Ale jak jsem to ochutnal od Tebe, vím, že tohle se chci naučit. Už jen toto byl balzám a léčení pro mou nedůvěřivou povahu. Tedy dříve nedůvěřivou – už to dobrovolně přeskládávám :).
Děkuji z celého srdce.
Tomáš
 
 
 

…Ahoj Jani, kdybych na vlastní kůži nezažila to procitnutí a ten zřetelný ahamoment, nikdy bych nevěřila, že najít příčinu neúspěchu může být tak snadné. 

Jsem jak o 10 kilo lehčí a jak se říká, že mi něco otevřelo oči, tak tady je to doslova. Vidím, co jsem doteď neviděla. Chce se mi z toho smát.
Děkuji ti, ženo úžasná.
Monika
 

 

…Milá Jani, jenom malý rychlý report … je mi naprosto báječně! 🙂 upřímně přijde mi, že už jen čas strávený s Tebou mě pohladí po duši a nakopne do života!! Je mi s tebou vážně moc dobře, úžasně v tvé přítomnosti dobíjím baterky!!!

Mám podobně jako po masáži plno energie a jsem moc šťastný, jen cítím, že je to tentokrát spíš na duši a ne po těle, ..přirozeně… Má mysl je taková lehčí jak na obláčku, zatím opravdu cítím takovou úlevu a to „přijímám“ už jsem začal používat..

Uvidím kam mě to zavede postupem času, to teprve poznám..

Jsem moc rád za terapii, určitě mě to moc obohatilo, tentokrát více na duši a uvědomil jsem si, že i o tu je třeba pečovat a občas ji dopřát nějaký ten detox, což včerejšek pro mě zcela jistě byl!!

Moc moc díky Jani a těším se na červnové setkání!

Případně se ještě ozvu jak se mi daří „nečervenat“ 🙂

Laďa

 

…Milá Jano, děkuji, že sis našla čas na osobní setkání.  

Bylo to pro mě velmi přínosné, otevřela jsi mi oči v stále aktuálním tématu. Netušil jsem, že zakopaný pes může být právě zde. Snažím se od té doby být víc pozorný k vlastním potřebám a uvědomit si je dřív, než se bezhlavě vrhnu naplňovat potřeby těch druhých. Není to pro mě snadné, je to opravdu silný návyk, který jsem automaticky posiloval mnoho let, ale když se to povede, tak opravdu vnímám enormní nárůst vlastní síly, energie a taky hodnoty. Mám v sobě příval nového nadšení z toho, že tvořím, co chci. I když jsem pořád ve fázi učení.
Bylo velmi přínosné a přirozené s Tebou pobýt.
Ondřej
 
 
…Ahoj Jani, 

zpětně děkuji za setkání. Mám z toho velmi dobrý pocit, i když celé to zjištění ohledně vztahových rolí pro mě bylo nečekané. Ovšem, jak jsem si poslechla Tvůj úhel pohledu, draly se mi slzy do očí, takže jsi to zasáhla úplně přesně. 
Je mi teď jasné, že musím couvnout a ubrat, přesný opak, než jsem dělala. Nemusím, chci. Cítím úlevu.
Děkuji.
Soňa
 
 
…Děkuji, Jano, za Tvou upřímnost v podání ženského postoje k mužským emocím. To, co jsi mi vysvětlila a skvěle předvedla mimochodem, má pro mě velkou hodnotu a je to až neuvěřitelně logické. Pochopil jsem, kde se ve vztahu se ženou míjíme kvůli potlačené bolesti na obou stranách, a jsem odhodlaný celé téma znovu otevřít a ukázat to, co jsem tenkrát nedovedl.
Pavel