Emoční detox

     Emoční detox skrze tantrickou práci s tělem

 

….. je intenzivní technika práce s tělem a sexualitou, jejímž tvůrcem je Mal Weeraratne, zkušený průvodce tantrou původem ze Srí Lanky, ale dlouhodobě žijící v Londýně. Mal se během svého života naučil mnoha terapeutickým technikám z různých kultur, učil se tantře i taoismu (mmj. studoval Oshovu tantru s Margo Anand, pořádá semináře práce s tělem spolu s taoistickým mistrem Mantak Chia), dlouhodobě se věnuje práci s lidskou sexualitou, cestuje po celém světě. Je zakladatelem školy „Tantric journey“.

Technika emočního detoxu v podobě, v jaké ji Mal předává a vyučuje nyní, je výsledkem všech jeho zkušeností a více než dvacetileté praxe s klienty.

 

Jedná se o hlubokou tantrickou terapii, která pomáhá léčit a odstraňovat skryté příčiny fyzických, emocionálních i psychických potíží, prohlubuje propojení s vlastním tělem a vlastním, zcela autentickým prožíváním; podporuje stav přirozeného příjímání sebe sama, stav radosti, vitality, energie, důvěry a chuti do života.

Funguje na principu odstraňování negativních emocí uložených v těle. K tomu se používá velmi důkladná specifická hloubková masáž celého těla, která může obsahovat u mužů i masáž prostaty, varlat, lingamu, a u žen velmi léčivou masáž jóni. A samozřejmě terapie zahrnuje i práci s energií, která se postupně v těle probouzí. Masáž probíhá na vyhřívaném masážním futonu.

Při celé terapii je naprosto zásadní aktivní spolupráce klienta/klientky, pracuje se intenzivně s dechem, se zvukem a určitým způsobem také s pohybem těla.

Délka celé terapie je 5-6 hodin, během nichž vás kromě samotné masáže čeká otevřený rozhovor o tom, jak budeme postupovat, co vás čeká, co všechno se může (a nemusí) dít. Budu se také zajímat, co vás na tuto terapii přivádí, zda se s něčím léčíte nebo zda řešíte nějaké potíže v oblasti sexuality a intimity. Bude prostor pro jakékoli vaše otázky před terapií, ale i možnost konzultace či sdílení po terapii. Samozřejmostí je sprcha před i po masáži.

Pravděpodobně si spolu dáme i jednoduchou, krátkou meditaci na zklidnění mysli a zmírnění napětí či nervozity v těle. Následovat bude tantrický rituál, při kterém se energeticky propojíme, a poté již začnu s uvolňováním těla různým způsobem včetně hloubkové masáže, během níž se otevírají energetické dráhy v těle, odstraňují se bloky bránící proudění energie v těchto drahách a v energetických centrech, aktivují se tajné taoistické body na těle, pulzní body, které umožňují energii proudit do všech orgánů a postupně je oživovat a léčit.

Poměrně velký čas je tu vyhrazen na intimní masáž (pokud si ji budete přát a pokud nám to – zvláště u žen – průběh terapie dovolí) a masáž prostaty u mužů, práci s emocemi, které se v této oblasti mohou vynořit a samozřejmě již zmiňovanou práci s energií, která je podstatou celé tantrické práce.

Tato technika není vedena prvoplánovitě za účelem slasti ani pasivní relaxace, jak to často lidé od tantrické masáže očekávají. Dokonce zde můžete pocítit bolest či negativní emoce (což je velmi vítané), nikdy se však nejde za hranici snesitelnosti. Toto je velmi důležité – dovolit si cítit a prožít cokoli – veškeré emoce, napětí a bolest se pomocí dechu a zvuku postupně uvolňují ven z těla. Mohou se nacházet kdekoli v těle. Technika masáže umožňuje vyhledat místa na těle, kde máme uloženy své vytěsněné emoce, příp. traumata v podobě bolesti či zatuhlých a napjatých míst.

Není to žádné analyzování, „hrabání“ se v problému ani rozumové hledání jeho příčin, nelibujeme si zde v lítostivých vzpomínkách. Je to poměrně rychlé uvědomění si emoce či bolesti a její následné uvolňění ven z těla a z buňěk. A ano, pakliže odejdou bolesti či negativní emoce z těla, objevuje se namísto nich potěšení i slast, velká úleva. Zcela jiné prožívání sebe sama, často i jiný pocit v těle, mizí mnohdy všudypřítomné napětí, které si často ani neuvědomujeme, jsme na něj zvyklí.

Namísto stažení a bolesti přichází energie. Krok po kroku se rozšiřuje energetický potenciál, vnímavost člověka, schopnost prožívat a cítit sexuální energii v celém těle, nikoli jen v pohlaví tak, jak to většina lidí zná. Postupně se otevírá kapacita pro celotělový energetický orgasmus, jenž není pouze chvilkovou rozkoší a krátkodobým uvolněním napětí, ale stavem, který mění, transformuje a uzdravuje všechny úrovně člověka, stavem, který dovoluje odložit všechny masky, přestat hrát hry a být tím, kým opravdu jsme…

Tato specifická tantrická masáž je velmi terapeutická, vhodná jak pro ty, kterým tantra dává smysl a chtějí dál objevovat nové vjemy v těle, nové stavy a potenciál, pracovat na sobě hlouběji tantrickou cestou; tak pro ty, kteří řeší nějaké potíže (fyzické i psychické) v souvislosti se sexualitou, intimitou, nebo třeba „obyčejné“ pocity napětí, nervozity, nespokojenosti, nenaplněnosti, apod.

Po terapii je více než vhodné dát si alespoň jeden den (lépe dva i tři dny) klidnější režim bez větších nároků na výkon a stres, protože pár dnů poté může terapie doznívat, mohou se měnit nálady i stavy v těle, mohou se objevovat nové pocity a nové vnímání. Někdy lidé popisují, že jim jakoby nešlo fungovat podle starých zautomatizovaných vzorců.

Délka terapie: 5-6hodin…………6200,- Kč

 

Objednat se

 

Více o Emočním detoxu: http://emotionaldetox.eu , www.tantricjourney.com