Jak u nás probíhá tantrická masáž?

Před masáží se spolu na chvíli posadíme u šálku čaje, kde se dozvíte všechno o průběhu tantrické masáže, bude prostor na vaše dotazy, můžete vyjádřit svá přání, očekávání, představy, co vás přivádí, případně i obavy či nejistotu, které mohou být, pokud přicházíte na tantrickou masáž poprvé. Poté se můžete osprchovat, dostanete sarong (tradiční velký šátek), který si uvážete kolem těla. Mezitím se převléknu i já.

 

Tantrická masáž začíná tradičním rituálem ve stoje, při kterém se naladím na vaši energii a jemnými doteky uvolním napětí ve vašem těle. Je to velmi něžný vstup do prostoru důvěry a intimity, který má i důležitý psychologický význam, navozuje hlubší setkání dvou lidí. Během rituálu se postupně odkládají šátky a samotná masáž pak probíhá v nahotě jak vaší, tak mé. Celkovou atmosféru dotváří teplé prostředí s tlumeným světlem svíček, podmanivá hudba a láskyplný, vnímavý přístup, k masážím přistupuji s otevřeným srdcem.

Nahota je v tantrickém přístupu vyjádřením otevřenosti, svobody, důvěry, nevinnosti, ale také podporou hloubky tantrického obřadu, v němž není důvod cokoli skrývat. Trpíte-li jakýmikoli pocity studu, nemusíte se bát, že byste byli jakkoli někam tlačeni, při masáži postupně vzniká velký pocit blízkosti a vzájemnosti, respektování vašich hranic týkajících se vašeho těla je samozřejmostí, stejně tak jako hranic mých. Jen v rámci bezpečných a jasných hranic jsou možné hluboké a intenzivní prožitky.

V průběhu masáže jste v hlubokém relaxu a uvolnění, zaměřujete se na svůj dech, který vám pomůže dostat se z hlavy a myšlení do prožitku v těle; dáváte pozornost sami sobě a stejně tak veškerá moje pozornost je směrována k vám. Můžete vnímát proudění energie v těle, pocity, jimž je ideální se zcela otevřít a odevzdat. Masáž provádím v meditativním stavu plně soustředěná na přítomný okamžik, což umocňuje hloubku vašeho prožívání.

 

Při samotné masáži jsou používány doteky mých rukou, vlasů, těla, rituální omývání horkými ručníčky, doteky peřím, šátky, kožešinkami, poté následuje olejová masáž celého vašeho těla nahřátým olejem, při které se energie, rozprouděná v energetických centrech, rozvádí do celého těla. Bude vám věnována maximální péče, masírováni budete od hlavy až po konečky prstů na nohou.

Podstatou je zvýšit citlivost těla, postupně se oživují receptory na tlak, na teplo, na jemný dotek… Formou pestré hry doteků jsou tak vytvářeny různé typy vjemů, celé tělo se tedy může rozvibrovat a intenzivně vnímat kažkou svojí buňkou.

Většina našich tantrických masáží (s výjimkou Andělské u žen) obsahují i intimní masáž joni nebo lingamu (tantrický název pro ženské a mužské pohlavní orgány), případně u mužů (chtějí-li) i masáž prostaty. Intimní partie jsou přirozeným a laskavým způsobem zahrnuty do celé délky masáže, poslední třetina tantrické masáže je pak věnována téměř výhradně jim a rozšiřování energie, která při dotecích v těchto partiích vzniká.

Při intimní masáži bývá běžné, že zažijete orgasmus, ale je i naprosto v pořádku, pokud nepřijde, příp.si ho nepřejete. (Je také možnost se naučit tantrickým technikám rozšířeného orgasmu a „Velkého tahu“ jako možnosti prožít orgasmus bez ejakulace u mužů.)

Tantrický přístup podporuje bezúčelné prožívání sexuality a vzrušení, což dává možnost hluboce prožít sebe sama. Energie zůstává rozšířena v celém těle a nebývá pociťována jakkoli neharmonicky, naopak.

Po masáži nemusíte nikam spěchat, můžete zůstat chvíli sami se sebou, nechat v klidu masáž doznít, případně – chcete-li – sdílet, pokud vás něco překvapilo. Budete-li chtít, můžete se samozřejmě na závěr osprchovat.

 

Celá masáž probíhá v láskyplné energii otevřenosti a spontánnosti. Pokud vás zajímají možnosti práce se sexuální energií, mohu vás naučit a do delších masáží zařadit některé tantrické techniky (prodýchávání čaker, vědomé přenášení enegie do vyšších čaker, orgasmická meditace, technika Velkého tahu, a jiné), které umožňují zažívat úplně jiné stavy vzrušení a pocitu energie v těle, a které si můžete poté přenést i do svého osobního a sexuálního života, obohatíte si tak veškeré prožívání.

Před tantra masáží vám také vysvětlím techniku tantrického dýchání, které vám pomůže vystoupit z proudu myšlení a zbavit se počáteční nejistoty, postupně vám pak otevře cestu k dokonalému fyzickému i psychickému uvolnění a pocítění sexuální energie, se kterou během masáže pracujeme, v celém těle. Takto rozšířená energie je vnímána jako hluboký, naplňující a oživující pocit, který přetrvává ještě dlouho po skončení samotné masáže.

 (Jana Schoberová)