Pánevní dno a prostata u muže… aneb tajemství tantrických milenců

Je možné, že jste již někde narazili na články o tantrickém milování, které trvá celé hodiny. Pravděpodobně každému bleskne hlavou myšlenka, že muž je tu zdánlivě v nevýhodě, protože pokud ejakuluje, většinou pak není hned (pokud vůbec) schopen v milování pokračovat, a hlavně část energie je prostě s každou ejakulací pryč, což vnímavé ženy na jakési úrovni cítí..

Tantrický milenec nepotřebuje ejakulovat a pokud se pro to přece jen rozhodne, nikdy to není náhodou a v „nepravou chvíli“.

Tento tantrický způsob má samozřejmě i mnoho „odpůrců“ s obhajobou, že ejakulace je zdravá a potřebná. Je dost možné, že tento pohled raději zastávají právě ti, kterým se zdá několikahodinová extáze nedosažitelným cílem, lidé s minimem informací k tématu či nulovou možností srovnání běžných zážitků s těmi tantrickými. Je také určitě dost lidí, kteří jsou na ejakulaci nějakým způsobem závislí a tantra v nich vyvolává pocit, že by jim ji snad někdo chtěl vzít…

Muži, kteří se naučili tantrickému způsobu milování a prožívají multiorgasmy bez ejakulace, uvádějí, že ejakulace pro ně najednou prostě přestala být zajímavou. Energie, která může zaplavit celé tělo ve větších a větších vlnách prostě přináší nesrovnatelně silnější prožitek na mnoha úrovních, než několikavteřinový orgasmus s ejakulací.

Občasná ejakulace je určitě prospěšná pro zachování zdraví a funkčnosti prostaty, s postupujícím věkem je však každá ejakulace větší a větší energetickou ztrátou, kterou muži pociťují, ať už jakkoli. Milovat se je možné denně, ejakulovat třeba jen jednou týdně, u starších mužů i méně.

Častou ejakulací se postupně vyplýtvává  životní energie. V naší společnosti je však kolektivně sdílený omyl, že únava a menší elán do života souvisí se stárnutím.  Možná vás teď napadne, že znáte i lidi, kteří dlouhodobě sexuálně nežijí, přesto vykazují všechny negativní aspekty stárnutí, jako je únava, nechuť ke změnám, nepružnost (fyzická i mentální), rezignace nad mnohým…

Pokud sexuální energii nepoužíváme vůbec, stagnuje, dá se říci, že se jaksi uspí, neproudí nikam, nejsme schopni  ji využít. Nikdy nedojde k onomu otevření energetického kanálu v těle, díky kterému může sexuální energie vyživovat, harmonizovat a nabíjet všechna energetická centra a žlázy s vnitřní sekrecí, které ovládají veškerý hormonální systém v našem těle.

Domnívám se, že sexuální nutkavost dnešních mužů je daná – jednak velmi zrychleným tempem života a z něj vyplývajícím stresem, s tím souvisí potlačenými emocemi blokovaná prostata, která nedovolí mužům jen tak spočinout, uvolnit se a vzdát se kontroly obzvlášť tam, kde stejně „kontrolovat“ nepomůže. Ejakulace zde tedy slouží často i jako chvilkové uvolnění napětí, které v těle dlouhodobě mají.

A – jednak je daná minimem informací o tom, jak otevřít své tělo a uvolnit potlačené emoce, aby skrze něj mohla sexuální energie procházet a nekumulovala se jen a pouze v pohlaví.

A to bych zde chtěla přiblížit tak, aby bylo možné i v domácích podmínkách zapracovat na potenciálu mužské sexuality, z kterého určitě budou těžit též ženy.

Zcela stručně – naprostým základem, bez něhož to nepůjde,  je uvolněné tělo. Zvláště střed těla, pánev, pánevní dno, hýždě, pak celá oblast páteře, krk a hlava. A možná ještě důležitější je zdravá prostata

 

A nyní postupně:

Jak „uzdravit“ prostatu? Zvlášť, když se zdá být zdravá a muž nemá žádné fyziologické potíže?

Prostata je u mužů místem, ve kterém se od dětství hromadí strachy, obavy, pochybnosti a další emoce či zážitky, které muž nedokázal během života zpracovat. Je tam vše, co je vytěsněné z vědomí. Právě to bývá důvodem onemocnění prostaty během života, či potíží s ní v pozdějším věku.

Ale i když je prostata z lékařského hlediska (zatím) zdravá, tyto emoce a traumata snižují sexuální potenciál muže, způsobují problémy s předčasnou ejakulací či poruchy erekce, způsobují určité trvalé stažení pánevního dna a neschopnost se zde úplně uvolnit.

Dá se říci, že blokovaná prostata nedovolí muži udržet v těle příliš mnoho energie (vzrušení), prostě nutí muže k ejakulaci nebo ztrátě erekce. Čím více je v prostatě těchto energetických bloků (emocí, strachů), tím dříve nutkání k ejakulaci přichází.

Uvolnit tyto potlačené emoce lze poměrně dobře pomocí jemné masáže prostaty.  Není na tom nic moc složitého, takže, pokud se do toho chcete – milé ženy se svými muži – pustit, určitě najdete na internetu návod pro domácí masáž prostaty i s obrázky, kde že se vlastně prostata nachází. (Je samozřejmě možné prožít si masáž prostaty jakou součást profesionální tantrické masáže, u mnoha mužů je ale potřeba častější práce s prostatou /alespoň v začátku léčení/,  aby se opravdu všechny bloky rozpustily.)

Rozhodně je ale potřeba celé tělo před masáží prostaty předem uvolnit. Takže než začnete s masáží prostaty, uvolněte muži záda, šíji, ramena, hlavu, hýžďové svaly a celou oblast páteře, poněvadž právě podél páteře vede energetický kanál, který je třeba otevřít, aby mohla energie proudit nahoru.

Používejte k tomu větší tlak, mírná i větší bolest je zcela běžná, tyto oblasti bývají velmi zatuhlé. Je zde hodně napětí a zablokovaných míst, která kromě toho, že zabraňují energii jít výš do těla, způsobují též chronické bolesti zad.

Můžete také kývat s pánví ze strany na stranu, tímto velmi dobře uvolníte celý střed těla. Podporujte muže v hlubokém dýchání a prodýchávání bolestivých míst. (Uvolnění pánve a páteře je samozřejmě potřebné i u žen, poněvadž i u žen často energie z pohlaví dál vůbec neproudí.)

K vnitřní masáži prostaty určitě přistupujte až poté, co jste promasírovaly také perineum, třísla a jemně i oblast kolem konečníku. Je dobré použít vinylové rukavice z důvodů hygieny, ale i jako ochranu před možným škrábnutím nehtem. U přímé masáže prostaty vám může váš muž poskytovat určitou zpětnou vazbu, abyste věděly, jaký tlak použít. Někdo má prostatu velmi citlivou na nepatrný dotek, někdo naopak velmi necitlivou, je zde potřeba vetší tlak. Důležité je, aby muž váš dotek cítil, aby se s ním mohl spojit.

Často se stává, že muži cítí pouze tlak a nebo bolest. Bolest při jemném doteku je známkou traumatu, takže je dobré dýchat přímo do místa, kde cítí bolest, uvolňovat veškeré pocity i pomocí zvuků. Mohou se tu otevírat mnohé emoce, od smutku, vzteku až po pocity odporu. Masírujte velmi pomalu a tlak měňte jen tak, jak je pro muže přijatelné.

Pokud muž necítí žádný vjem v oblasti prostaty, pravděpodobně má tuto oblast blokovanou tolik, že se zde vytvořila jakási obrana. Trauma je vytěsněné tolik, že s ním muž prostě vůbec není v kontaktu. V takovém případně střídejte velmi jemnou laskavou masáž prostaty se silnějším tlakem, podporujte muže v dýchání do celé oblasti a nikam nespěchejte.

Někdy je potřeba i několik masáží,  než se skrze necitlivost dostanete k citlivosti. Prvním pocitem pak bývá často bolest či emoce, což je ono trauma, které bylo tak hluboce vytěsněné.

(Masáž prostaty léčí „ženskou část“ v mužském těle. Prostata, ač ryze mužský orgán, má tendenci do sebe natahovat množství emočních zranění. Jsou tu dobře schovaná, nejsou vidět, o to více však negativně ovlivňují život muže hlavně v těch situacích, v nichž se paradoxně touží cítit nejsilnější.

Masáž prostaty pomáhá též energeticky léčit citová zranění v oblasti srdeční čakry.)

Je dobré provádět masáž prostaty i několikrát týdně, zvlášť z počátku, dokud jsou přítomny negativní pocity, bolest či pálení  i při jemném doteku. Postupně se to úplně vyčistí a muž začně prožívat skrze masáž prostaty i mnoho příjemných pocitů a potěšení. Masáž prostaty má obrovský potenciál.

Přímou masáž prostaty můžete provádět buď zezadu, když muž leží na břiše či klečí, anebo zepředu, leží-li na zádech s pokrčenými koleny. Každá poloha může přinést trochu jiný vjem, určitě vyzkoušejte obě. Nikdy nezapomeňte předem uvolnit tělo a pánevní dno (perineum, třísla i pánevní kosti).

 

Předchozí řádky byly hlavně o tom, jak mohou svému muži pomoci ženy (nebo prostě druhé osoby). A teď něco pro muže:

Pokud chcete mít dlouhé milování bez stresu z předčasné ejakulace či nezvratných ztrát erekce, je pár „jednoduchých“ rad. Mějte uvolněné tělo. Jak toho dosáhnout…

Můžete se předem s partnerkou promasírovat, aby z těla odešlo každodenní napětí. Při uvolňování těla navzájem se věnujte opět hodně oblasti pánve, celé páteře a krku. Použijte větší tlak.

Je výborné si také pravidelně kroužit pánví (ženám to jde většinou velmi dobře, mohou to muže naučit), rozhýbat pánev do absolutního uvolnění.

Co je úplně nejdůležitější pro tantrické milování- uvolněné pánevní dno. Vlivem vzrušení mají muži často tendenci stahovat svaly pánevního dna a vytvářet instinktivně napětí v oblasti pánve.

Bohužel napětí v této oblasti je pro prostatu signálem  nebo lépe – povelem – k ejakulaci. Proto je dobré udržovat uvolněnou pánev, uvolněné pánevní dno při celém milování.

Pokud budete pomalu, ale hluboce dýchat, pravděpodobně nebudete mít takovou tendenci vytvářet toto napětí v pánvi. Pokud budete mít navíc vyléčenou, citlivou prostatu, pravděpodobně nebudete mít ani strach z jakéholi selhání a dovolí vám to zůstat v uvolnění, veškeré pohyby provádět z uvolnění, nikoli z nutkání.

(Je také výborné během dne rytmicky stahovat a povolovat svaly pánevního dna, což lze provádět naprosto kdekoli. Začněte s menším počtem stažení a uvolnění, ale postupně se můžete dopracovat klidně až na 100 stažení a uvolnění za den. Nezapomeňte, že intenzita stažení a výdrž pár vteřin je stejně důležitá, jako schopnost po každém stažení svaly pánevního dna opět úplně uvolnit, než je znonu stáhnete.)

I při velkém vzrušení dbejte na to, abyste nezrychlovali dech. Vědomě dýchejte stále pomalu, hluboce. S výdechem se můžete vědomě uvolňovat v celém těle a pánvi, nořit se do hloubky celého procesu.

Pakliže budete mít pocit, že se blíží vyvrcholení, nezrychlujte. Pozornujte své tělo, zůstaňte v uvolnění, nezatínejte svaly pánevního dna ani kdekoli na těle, zapomeňte na ejakulaci. Udržujte vzrušení na hranici těsně před, ze začátku klidně spíš níže než výše.

Pokud jste intenzivně pracovali na vyléčení prostaty a uvolnění těla, neměl by to být velký problém. Milujte se pomalu jen tak pro radost (nikoli pro „úspěch“), abyste nedošli k úplné hranici orgasmu. Nechte se vést na těchto vlnách stoupajícího a klesajícího vzrušení. Zcela beze spěchu, bez cíle. (Nepoužívejte žádné techniky zadržování ejakulace ať už stažením svalů či zadržením dechu, to vytváří mnohdy spíš jen další stres a napětí do těla, používejte jen techniku uvolňování pánve a pomalý, plynulý dech.)

Pravděpodobně dříve či později se vám jednoho dne z ničeho nic „podaří“ zažít v této fázi spontánní orgasmus (často velmi silný), aniž byste ejakulovali. Nejenže tak nepřijdete o erekci a budete moci pokračovat v milování, budete mít k tomu pocit, že máte mnohem více síly a energie, že jí chcete svoji parnerku úplně zahrnout, že odkrýváte jakýsi fantastický mechanismus vašeho těla. Poznáte, že budete moci ejakulovat, pokud se vám prostě do toho bude chtít; stejně tak, jako že budete moci mít mnoho orgasmů, aniž byste ejakulovali. Že jste to vy, kdo to řídí.

Orgasmická energie, o kterou nepřijdete ejakulací, přináší pocity velkého blaha, štěstí, radosti, lásky. Tohle je vlastně onen potenciál tantry. Orgasmická energie proudící tělem nahoru. Mizí závislost na ejakulaci, mizí závislost na vnějších zdrojích vzrušení (porno, sexuální fantazie, střídání partnerek, apod.), muži v sobě objevují tajemství vlastní sexuality, které je úplně mimo jakékoli smyslové vjemy a smyslové dráždění. Je ukryté přímo ve vás, najednou není třeba se o nic snažit, přichází to samo. Přichází to se spojením se s vlastním tělem, vlastním prožitkem v těle, moudrost těla ví přesně, co kdy a jak má dělat, bez usilování.

Sexualita, která byla dříve vnímána jako jakýsi přetlak a touha po jeho uvolnění, se naprosto mění. Najednou nechcete sex (masturbaci) a ejakulaci. Najednou chcete opravdu hluboký zážitek. Pokud se milujete se ženou, chcete s ní být totálně, přestáváte toužit po jednoduchých, povrchních uspokojeních. Pravděpodobně by vás už nenaplnily, dost možná vás ani nikdy před tím nenaplnily, jen nebylo to srovnání..

(I masturbace může být krásným hlubokým zážitkem, pokud ji budete provádět v oživeném, uvolněném těle a ve spojení se s vlastním dechem a se sebou samým.)

Mezi lidmi (i vlivem médií) je rozšířená iluze, že sexualita probíhá „v hlavě“. Že je potřeba zrakových, sluchových či jiných vjemů, erotických představ, různých stimulů.. apod, aby intimita stála za to.

Tohle je však právě onen konzumní přístup k životu i sexu, vytvářející závislost na vnějším, závislost na umělém vytváření vzrušení skrze nové a nové impulzy v mozku. Takto lidé budou stále dokola vymýšlet víc a více všeho, protože opakováním stejných podnětů z vnějšku zákonitě vždy jednou přichází rutina. Kvantita vítěží nad kvalitou, poněvadž „kvalita“ nebyla dosud poznána.

Pokud se člověku podaří spojit se s hloubkou a intenzitou vlastního prožívání v těle, která je nezávislá na vnějších podnětech, a která vyvěrá z obrovského, všem vlastního (i když možná mnohým dosud nepoznaného) potenciálu, pochopí tento obrovský, tolik rozšířený omyl.

(Ve svém studiu provádím intenzivní tantrickou práci (Emoční detox), kde se cíleně pracuje právě na uvolnění bloků a emocí z těla různými postupy, na otevírání energetického kanálu podél páteře, zásadní částí je zde terapeutická masáž prostaty; učíme se prožívat vzrušení v uvolněném těle a otevíráme se jeho celému potenciálu. Pro mnoho lidí (mužů, žen i párů)  je tohle začátek oné cesty, protože někteří buď nemají partnera, nebo partner/ka tomu není zatím nakloněna, anebo si prostě vůbec neví rady – často přes množství stažení a bloků ve vlastním těle..)

 

Někdy se uvádí, že muži mají již ze své podstaty sklon ke střídání žen či prostě potřebu více partnerek, více vjemů, různorodost, apod. Ale pokud se takovýchto mužů ptám, zda jsou šťastni či „o to šťastnější“, tak přiznávají, že nikoli. Že je to vlastně jen chvilková náplast, na zalepení jakési rány kdesi uvnitř sebe, ale ta rána je často o to větší, jen se jí více a více vzdalují.

A v hloubi sebe muži stejně jako ženy touží nikoli po náplasti, ale po hlubokém zhojení těchto ran.

Tantrické páry netrpí všedností ani po letech, sexuální energie proudící skrze páteřní kanál všemi čakrami je vnímána jako všudypřítomná láska, naplnění právě prožívaným. Je tam ona hloubka, která vyživuje, která uzdravuje rány „na srdci i na duši“, které často mužům brání jít do vztahu se ženou hluboko a úplně. Najednou tam není strach ze zranění.

Sexuální energie a práce s ní léčí postupně všechna zranění, otevírá nás víc a více nejen vlastnímu potenciálu (energetickému, osobnostnímu i duchovnímu), ale i druhému člověku (partnerovi, partnerce). Takže praktikováním tantry můžete zjistit, že svoji ženu/muže milujete den za dnem, rok za rokem stále více, že neexistuje jakási všednost či okoukanost spojená s dlouhodobým vztahem; naopak – že je pro vás váš partner/ka stále zajímavější, inpirativnější…. Právě proto, že spolu s ní(m) jdete hlouběji a hlouběji, že spolu s ní(m) odkrýváte ono tajemství…

Jana Schoberová